Instruktor zajęć dodatkowych dla dzieci / pedagog / praca dodatkowa

Ogłoszenie Instruktor zajęć dodatkowych dla dzieci / pedagog / praca dodatkowa

  • Praca
Prywatna placówka w Warszawie (Praga Południe) poszukuje pedagogów (również studentów ostatniego roku na kierunku pedagogika lub pokrewne) do samodzielnego prowadzenia lub pomocy w organizacji zajęć dodatkowych dla dzieci w wieku 3-10 lat.

Nie jesteśmy przedszkolem, ani salą zabaw. Jesteśmy miejscem, które oferuje warsztaty dodatkowe dla dzieci w oparciu o stymulację wielozmysłową i kreatywną edukację z wielu dziedzin. Naszym celem jest wspieranie rodziców w codziennej zabawie z dziećmi przy jednoczesnym dbaniu o to, aby proponowane zajęcia były kreatywne, opierały się na ciekawych doświadczeniach (a nie teorii), pozwalały na odpowiedni rozwój dzieci. Proponowane warsztaty będą realizowane w oparciu o różne techniki (kulinarne, podróżnicze, naukowe, chemiczne, sensoryczne), ale jesteśmy też otwarci na nowe propozycje, Twoje propozycje.

Aktualnie do naszego zespołu poszukujemy kilka osób, stąd jest możliwość elastycznego podejścia do opisanych niżej obowiązków czy wymagań. Szukamy zarówno osób do prowadzenia warsztatów, jak i pomocy w ich realizacji, zwłaszcza tam, gdzie za scenariusz warsztatów odpowiada edukator danej metody.
W zależności od grupy wiekowej, zajęcia prowadzone będą rano lub w godzinach wieczornych, przy czym oferujemy elastyczny grafik pracy.

Obowiązki:
Aktualnie do naszego zespołu szukamy kilku osób. Stąd główne obowiązki możemy podzielić na 2 grupy:
a) prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci w grupach w wieku 3-10 lat stacjonarnie w oparciu o doświadczenia sensoryczne,
lub
b) pomoc w prowadzeniu warsztatów.

Warsztaty będą dzielone na różne dziedziny: kulinarne, podróżnicze, naukowe, a część z technik może się przeplatać. Scenariusze i konspekty zajęć będą do opracowania samodzielnego, zespołowego albo gotowe, przygotowane przez konkretnych trenerów danej metody. W tych przypadkach masz jednak realny wpływ na finalny efekt bo zależy nam, aby każda osoba z zespołu mogła realizować swoje pomysły.

Ponadto do Twoich obowiązków może należeć:
- Kontakt z rodzicami dzieci uczęszczających na warsztaty (przywitanie rodziców i dzieci w placówce, odnotowanie obecności na liście, pożegnanie)
- Przygotowanie sali na warsztaty (uporządkowanie stolików i krzeseł w części warsztatowej, jak i w części dla rodziców; przygotowanie wszelkich materiałów i przedmiotów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów, w tym dekoracji jeśli będą niezbędne; sprawdzenie czystości toalety i zaplecza kuchennego; przygotowanie ekspresu do kawy, w tym jego czyszczenie)
- Sprzątnięcie sali po warsztatach (pochowanie wszelkich przedmiotów użytych do pracy, uprzątnięcie stołów, odkurzenie i umycie podłogi, nastawienie zmywarki i jej wypakowanie, czyszczenie ekspresu do kawy, sprawdzenie czystości toalety, wyrzucenie śmieci)
- przygotowanie relacji z warsztatów w formie zdjęć do promocji w mediach społecznościowych placówki.

To standardowe czynności związane z codziennym funkcjonowaniem naszego miejsca i jako przyszłemu pracodawcy, zależy nam, abyś miał/-a wyobrażenie jak to może wyglądać, a więcej szczegółów chętnie zdradzimy podczas rozmowy.

Wymagania:
- Rozpoczęte lub ukończone studia o kierunku pedagogicznym lub pokrewnym
- Orzeczenie do celów sanitarno-epidemiologicznych (możesz zrobić je po zatrudnieniu)
- Cierpliwość i empatyczne podejście do dzieci
- Doświadczenie w pracy z dziećmi (lekcje, warsztaty, korepetycje lub zajęcia dodatkowe)
- Kreatywność i zdolność do dostosowania się do różnych grup wiekowych i poziomów zaawansowania
- Dobre umiejętności komunikacyjne oraz zdolność pracy w zespole
- Otwartość na innowacje i chęć rozwijania się w obszarze pracy z dziećmi
- Mile widziane zainteresowanie tematyką sensoryki
- Niekaralność.
W naszej placówce, z dziećmi może pracować osoba, która:
a) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,
b) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
c) nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym,
d) wypełnia obowiązek alimentacyjny - w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego.

Co oferujemy:
- Pracę w trybie stacjonarnym
- Elastyczny grafik, który możesz dostosować np. do harmonogramu studiów lub swojej pracy na etacie, zarówno w tygodniu jak i w weekendy - nie potrzebujemy pełnej dyspozycyjności!
- Poczucie sprawczości i sensu swoich działań w ramach naszej kultury
Inspirujące środowisko pracy, gdzie kreatywność i nowatorskie podejście są doceniane
- Feedback dotyczący zajęć, pomysły na usprawnienie działań
- Zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenie i stawkę godzinową
- Możliwość zdobycia umiejętności z zakresu zarządzania, wyceny projektu, promocji i wielu innych, jeśli tylko chcesz.

Zgłoszenia w postaci CV oraz kilku słów o sobie prosimy przesyłać na adres: kontakt.mksz@gmail.com. W tyle maila prosimy o wpisanie tematu: REKRUTACJA.