“Projekt Absolwent - Twoja Nowa Praca” kompleksowy projekt dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

Studenci posiadający orzeczenie mają wiele wyzwań, a koniec studiów jest dla nich często niemałym stresem.

Wejście na rynek pracy, szczególnie dla osób z niepełnosprawnością, bywa trudne.

Dlatego prowadzimy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności kompleksowy projekt, który pomaga:

Zorientować się w ich mocnych stronach i je wykorzystywać.
Zdobyć wiedzę o prawach, które im przysługują.
Pisać skuteczne CV i efektywnie szukać pracy, dobranej pod kątem zdolności i potrzeb danej osoby.
Doszkolić się i zapewnić zastrzyk pieniędzy w czasie poszukiwania pracy (dodatek motywacyjny w projekcie).
Zdobyć doświadczenie w swojej branży na stażu, a następnie stałe zatrudnienie.

Obecnie rynek pracy potrzebuje ludzi i nie jest trudno znaleźć jakąkolwiek pracę, ale czy sami chcielibyśmy pracować gdziekolwiek? Czy raczej czuć spełnienie i satysfakcję?

Prowadząc poszczególne osoby w projekcie, chcemy dla nich pracy dopasowanej do ich zdolności, kompetencji i potrzeb. Prowadzimy z punktu "Nie wiem co robić i jak szukać pracy" do punktu "Dostałem pracę, w której się spełniam".

W projekcie mogą wziąć udział studenci ostatniego roku i absolwenci uczelni wyższych posiadających orzeczenie o DOWOLNYM STOPNIU niepełnosprawności.

“Projekt Absolwent - Twoja Nowa Praca” oferuje szereg rozwiązań: od wsparcia doradcy zawodowego i psychologa przy budowaniu ścieżki kariery i pewności siebie po wsparcie finansowe i zdobycie doświadczenia poprzez udział w szkoleniach i stażach.

Jako Stowarzyszenie Twoje Nowe Możliwości od 15 lat zajmujemy się wyrównywaniem szans osób z niepełnosprawnością w zdobywaniu wykształcenia. Od samego początku organizujemy wyjazdy integracyjno-szkoleniowe, kursy językowe oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje studentów i absolwentów z niepełnosprawnością. Adaptujemy podręczniki akademickie, tak aby były dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych. Prowadzimy poradnictwo zawodowe, wsparcie psychologiczne dla kandydatów na studia, studentów i absolwentów.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie wśród Państwa studentów informacji o projekcie “Absolwent - Twoja Nowa Praca”, w którym zapewniamy kompleksową pomoc studentom i absolwentom z niepełnosprawnością w rozwoju zawodowym oraz znalezieniu zatrudnienia odpowiadającego ich kompetencjom i wykształceniu.

Co zyskuje uczestnik projektu?
• Jasną DROGĘ do bycia samodzielnym i niezależnym,
• WSPARCIE w odkrywaniu i rozwijaniu swoich mocnych stron,
• PLAN na swoją karierę stworzony razem z doradcą zawodowym.
Jakie narzędzia może otrzymać?
• DOFINANSOWANIE do 5000 zł na wybrane przez siebie szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje,
• PŁATNE STAŻE w wybranych firmach i instytucjach,
• WARSZTATY umiejętności miękkich,
• dodatek MOTYWACYJNY do 600 zł na miesiąc,
• Udział w wyjeździe szkoleniowym, w którym nawiąże znajomości i zdobędzie nową wiedzę.
Więcej o projekcie:

• Informacje na stronie https://twojanowapraca.pl/