Wolontariusz_ka w Wolontariacie Koleżeńskim "Mary i Max"

Ogłoszenie Wolontariusz_ka w Wolontariacie Koleżeńskim "Mary i Max"

  • Inne

Czy zastanawiałeś_łaś się kiedyś, jak bardzo samotne są często osoby w spektrum autyzmu?
Wiesz, że wielu z nich zgłosiło się do naszego programu i teraz czeka na kogoś takiego jak Ty, kto pomoże doświadczyć im co to znaczy mieć kolegę lub koleżankę?
Chcesz spełnić marzenie takiej osoby, a przy okazji poznać kogoś fajnego?
Zgłoś się do nas i połącz przyjemne z pożytecznym - wspieraj osoby w spektrum przy okazji wyjścia na kawę lub do kina!

Zapraszamy do Wolontariatu Koleżeńskiego "Mary i Max" w Warszawie!

Zadania

  • Wsparcie koleżeńskie osoby w spektrum autyzmu

Ile czasu?

2 godziny w tygodniu przez 6-8 miesięcy

Dodatkowe wymagania

  • Aktualnie poszukujemy osób od 14. do 35. roku życia, które chcą dać trochę swojego czasu osobom z autyzmem i zespołem Aspergera.
  • Nie musisz nic wiedzieć o spektrum autyzmu – wszystkiego dowiesz się na szkoleniu wprowadzającym.

Kolejna edycja programu startuje już wkrótce. Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy w ciągu 2 tygodni :)

Oferujemy - świadczenia dla wolontariusza:

  • W ramach programu weźmiesz udział w dwudniowym szkoleniu wprowadzającym oraz dwóch inspirujących spotkaniach grupowych.
  • W trakcie programu pomagać Ci będzie opiekun – psycholog, do którego będziesz mógł/mogła zawsze się zgłosić po pomoc i radę. Opiekun pomoże Ci nawiązać kontakt z uczestnikiem i zaplanować pierwsze spotkania.
  • Dodatkowo oferujemy Wam na bieżąco vouchery i bilety do miejsc takich jak kawiarnie, kina, teatry czy restauracje, które możecie wykorzystać w trakcie wspólnych spotkań :)
  • Z każdym wolontariuszem podpisujemy porozumienie o współpracy.
  • Wolontariusze mają zapewnione ubezpieczenie NNW.

Więcej informacji znajdziesz na stronie maryimax.pl

Zgłoszenia przyjmujemy na stronie maryimax.pl/zostan-wolontariuszem/